Zmień kontrast
Znajdujesz się w:

Pytania i odpowiedzi

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:
Kategoria pytania:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-06-19 00:02:12, przez Krzysztof Błażejak
Czy Gminie nie zależy na jak największym udziale procentowym swoich mieszkańców w projekcie dotacji OZE ? Cytat z regulaminu dla składających wnioski
˝ Wniosek niekompletny lub złożony po terminie pozostanie bez rozpatrzenia, o czym tut. urząd nie będzie informował. ˝ szczególnie chodzi tu o niekompletność wniosku . Gdyby było inaczej , zainteresowani powinni spodziewać się szybkiego kontaktu ze strony urzędników celem uzupełnienia lub poprawy błędów . W kwestii terminów ˝Gmina zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu naboru określonego w pkt. 1. ˝

 
Szanowny Panie,
wniosek , jak każdy dokument, powinien być złożony z dochowaniem należytej staranności - powinien zatem być kompletny. W przypadku drobnych braków pracownicy urzędu będą się kontaktowali z wnioskodawcami.
2017-06-23 13:39:46
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-16 15:31:20, przez Marcin Szymkowiak
Witam
Jako mieszkaniec ul.Polnej w Komornikach proszę pana wójta o interwencję u policji w sprawie samochodów ciężarowych jeżdżących ciągle na w/w ulicy pomimo obowiązującego od paru miesięcy zakazu.
Dziękuje i pozdrawiam
 
Szanowny Panie,
przekażemy informację Policji z prośbą o podjęcie odpowiednich działań.
2017-06-25 18:48:32
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-13 13:53:45, przez Marek Nożyński
Szanowny Panie Wójcie,
W imieniu swoim i okolicznych mieszkańców ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach (w okolicach Biedronki), chciałbym bardzo podziękować za niewątpliwą interwencję do wykonawcy remontu ul. Grunwaldzkiej, w sprawie uporządkowania terenu przystanku autobusowego oraz ˝dzikiego˝ ogrodu. Jak widać interwencja przyniosła wreszcie skutek i wykonawca przeprowadził niezbędne prace porządkowe.
Jednocześnie chciałbym poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię, związaną z bezpieczeństwem mieszkańców posesji przy ul. Grunwaldzkiej 500. Otóż po drugiej stronie tej posesji, na terenie ˝dzikiego˝ ogrodu, za płotem rośnie bardzo wysoka topola, prawdopodobnie samosiejka, która podczas wszelkich podmuchów wiatru niebezpiecznie się wychyla we wszystkie możliwe strony, zagrażając zarówno sąsiadującemu budynkowi oraz jego mieszkańcom. W przypadku wystąpienia silnego wiatru, istnieje duże prawdopodobieństwo połamania poszczególnych konarów lub nawet złamania drzewa wpół oraz uszkodzenia sąsiadujących budynków, a nawet zagrożenia zdrowia i życia ich mieszkańców. Szczerze mówiąc, im wyższe jest to drzewo, tym większe mamy obawy jako mieszkańcy Wspólnoty przy Grunwaldzkiej 500, a szczególnie nieruchomości, bezpośrednio sąsiadującej z ˝dzikim˝ ogrodem, na którym rośnie przedmiotowe drzewo.
W związku z tym mamy ogromną prośbę o kolejną interwencję Pana Wójta w powyższej sprawie (wycięcie drzewa lub też skrócenie o ponad połowę), ponieważ nie bardzo wiemy do kogo się zwrócić, a właściciel ww. ogrodu jest praktycznie nieuchwytny. Nie ukrywam, że boimy się na co dzień wychodzenia na ogród w obawie o swoje zdrowie, ale też uszkodzenie nieruchomości przez połamane drzewo.
Mamy nadzieję na szybkie załatwienie sprawy, bo w Plewiskach dość często wieje silny wiatr.

Z poważaniem
Marek N.
 
2017-06-23 19:59:46
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-12 20:19:21, przez Anna Walczak
Witam,Panie Wójcie
Jeżeli ktoś zaczął kwestię bezpieczeństwa na ulicy Młyńskiej,to ja i wiele mieszkańców proponują założenie progów zwalniających na całej długości ul.Młyńskiej.I proszę się nie tłumaczyć komunikacją bo jeżeli autobus pokonuje dwa progi zwalniające to myślę że sobie poradzi z resztą.
A druga sprawa to jak wygląda budowa ul. Żwirowej, bo anomalia pogodowe nie są wesołe ciągle silne ulewy a przy tym zalewana posesja prostopadła do ul. żwirowej.
I wracamy do kwestii bezpieczeństwa osiedlowi mieszkańcy tego rejonu to nie mają za ˝grosz kultury˝ widząc jezioro na drodze nie zwalniają tylko traktują ul.Młyńska jak tor wyścigowy do rozwijania prędkości. Więc po co są znaki drogowe z ograniczeniem prędkości i kontroli prędkości? I myślę że auta zaparkowane na ulicy Młyńskiej to w niektórych przypadkach zmuszają kierowców do zwalniania.Z góry dziękuję za odpowiedź,Pozdrawiam
 
Szanowna Pani,
rozpoczęcie budowy ulicy Żwirowej zaplanowano na drugie półrocze bieżącego roku, w miesiącu lipcu zostanie rozpoczęta procedura przetargowa. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie lipca i sierpnia.
Odpowiadając na pytanie dotyczące ulicy Młyńskiej uprzejmie informuję, że w związku z nowym układem drogowym (budowa połączenia ulicy Młyńskiej z ulicą Komornicką) rozważana jest korekta zmiany organizacji ruchu na ulicy Młyńskiej, w skład której wejść może również montaż dodatkowych progów zwalniających.
2017-06-23 20:02:13
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-12 10:48:41, przez Kateryna Kałuzna
Witam, prosze o informacje czy nowo powstały plac zabaw na Osiedlu Parkowym w Komornikach, jeśli się nie myle jest on położony przy ul. Ognikowej jest całkowicie sfinansowany przez Gmine Komorniki? Czy był jakiś dodatkowy sponsor tej inwestycji? Prosze także o informacje czy jest przewidywana jakas inwestycja na działce kolo placu zabaw? czy moze jest to teren dewelopera lub osoby prywatnej?
 
Szanowna Pani,
plac zabaw na osiedlu Parkowym powstał na terenie należącym do gminy i został w całości sfinansowany przez gminę Komorniki. Działki znajdujące się w sąsiedztwie pacu nie są własnością gminy.
2017-06-12 15:16:11
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-08 12:56:26, przez Paweł Łukawski
Szanowny Panie Wójcie!

Czy jest możliwość wprowadzenia zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Młyńskiej? Sposób w jaki kierowcy parkują pozostawia wiele do życzenia, utrudnia sprawny przejazd tą ulicą oraz wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa na tej ulicy. Głównie utrudniają ruch auta mieszkańców tej ulicy, pozostawione na chodniku, przy chodniku. Zapewne wielu mieszkańców przyzna racje, mogą się jedynie oburzyć ˝książęta˝ jeżdżący do Żabki po bułeczki ale to akurat może wyjść każdemu na zdrowie,polecam rower lub pieszo. Chciałbym również się dowiedzieć na jakim etapie jest budowa łącznika do ul. Żabikowskiej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
Szanowny Panie,
propozycja zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
Odpowiadając na drugą część pytanie uprzejmie informuję, że została podpisana umowa z wykonawcą i prace budowlane zostały rozpoczęte. Pierwszy etap stanowi budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Żabikowskiej z ulicą Komornicką.
2017-06-09 14:19:10
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-06 09:50:58, przez Krzysztof Błażejak
Dzień dobry

Czy akcję dotyczącą OZE , można dodatkowo nagłośnić rozwieszając plakaty np przy wejściach do szkół i przedszkoli ? W tych miejscach jest spory przepływ młodych ludzi , co może pozytywnie wpłynąć na ilość zainteresowanych złożeniem wniosków . W Wesołej Krainie w Wirach już taki jest .

Jest już trochę późno , ponieważ spotkania informacyjne już trwają , jednak może kogoś to doinformuje .
 
Szanowny Panie,
informacje związane z OZE zostały przekazane m.in. do szkół, przedszkoli, kościołów. Dodatkowo na stronie komorniki.pl oraz w aplikacji KOMORNIKI umieszczane są aktualności dotyczące tematyki OZE.
2017-06-12 13:18:36
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-23 11:25:53, przez Edyta Florkiewicz
Szanowny Panie Wójcie,

Jestem mieszkanką osiedla Zielarskiego. Często korzystam z dziećmi z placu zabaw przy ulicy Zielarskiej i Szafranowej. Plac ten jest w całkowitym nasłonecznieniu, nie ma nawet kawałka zacienionego miejsca. Zwracam się z uprzejmą prośbą o posadzenie kilku drzew, najlepiej od strony południowej.

Pozdrawiam
 
Szanowna Pani,
odpowiadając na pytanie informujemy, że wskazany teren jest objęty projektem budowy kompleksu boisk. W chwili obecnej jest na etapie procedury pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.
Od strony południowej projektowane są ścieżki wraz z nasadzeniami drzew (wykonanie przy realizacji inwestycji).
Realizacja projektu jest nadzorowana przez Wydział Inwestycji i Remontów UG Komorniki.
2017-06-05 09:15:23
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-22 23:06:27, przez Tomasz Cholewa
Czy w ramach budżetu obywatelskiego można zgłaszać pomysły związane z lasem położonym między ulicami Stawna/Żwirowa/Jeziorna?
 
Szanowny Panie,
w ramach budżetu obywatelskiego można zgłaszać projekty nieinwestycyjne możliwe do zrealizowania na obszarze gminy oraz inwestycyjne, które będą realizowane na terenach należących do gminy (własność gminy). Teren lasu jest własnością Nadleśnictwa Konstantynowo, zatem zgłoszenia nie mogą dotyczyć tego miejsca.
Uprzejmie informuję, że aby sprawdzić działki należące do Gminy należy na stronie www.komorniki.pl wybrać zakładkę „Mapa Gminy” znajdującą się po prawej stronie (pod Rodziną 500+) lub wejść bezpośrednio na adres http://komorniki.e-mapa.net
Po otwarciu mapy, w prawym górnym narożniku znajduje się okienko „szukaj”, w którym należy wpisać lokalizację działki, która Pana interesuje. Jeśli nie jest Pan zainteresowany konkretną działką można ten krok pominąć.
W lewym górnym narożniku trzeba wybrać pierwszą ikonę „ Drzewko warstw”, następnie rozwijając pierwszą zakładką „Gmina Komorniki” należy zaznaczyć „Mienie komunalne”. Działki będące własnością Gminy zaznaczone zostaną wówczas kolorem zielonym.

2017-06-09 12:44:23
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-22 10:06:26, przez Leszek Grzesiak
Witam.W dniu 8.05 wykonawca ulicy Piaskowej woził materiał na budowę na pole ulicą Nad Wirynką.Ponieważ był to dzień deszczowy samochody nawiozły na pozbruk duże ilości błota.Pomimo dwukrotnej telefonicznej interwencji w urzędzie w dniach 10 i 17 maja ulica nie została posprzątana a panująca ostatnio pogoda powoduje podnoszenie przez wiatr uciążliwego kurzu i rozwiewanie piasku na całej długości ulicy.W związku z powyższym proszę zobowiązać wykonawcę do natychmiastowego sprzątnięcia bałaganu.
 
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana uwagę informuję, że Wykonawca został zobligowany do sprzątania nawierzchni na ul. Nad Wirynką. Ze względu na trwające na ul. Piaskowej roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni i chodników proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Chwilowe utrudnienia dla mieszkańców ul. Piaskowej, jak również ulic znajdujących się w najbliższej okolicy terenu budowy są minimalizowane, jednak niemożliwe do całkowitego wyeliminowania.
2017-06-09 12:25:24
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 17:48:59, przez Tomasz Cholewa
Czy gmina wie jaki jest cel realizowanej wycinki w lesie położonym obok ulicy Stawnej? Wycinane są ogromne ilości drzew, karczowane są całe korytarze a las rozjeżdżany jest ciężkim sprzętem. Nie ma możliwości przejechania wózkiem z powodu utworzonych kolein.
Wielu mieszkańców Komornik korzysta z tego terenu jako jednego z niewielu obszarów zielonych położonych w samych Komornikach - czy gmina ma jakąkolwiek możliwość wpłynięcia na sposób w jaki prowadzona jest gospodarka leśna na tym obszarze przez Lasy Państwowe?
 
Szanowny Panie,
cytuję odpowiedź na podobne pytanie: w sprawie wycinki drzew na terenie lasu w Komornikach informujemy, że prace te prowadzone są pod nadzorem Nadleśnictwa Konstantynowo (Leśnictwo Więckowice). Jest to planowana trzebież, zgodna z ustawą o lasach (nie należy mylić z ustawą o ochronie przyrody). Szczegółowe informacje na temat prac i ich zasadności można uzyskać w  Nadleśnictwie Konstantynowo. Jednocześnie informujemy, że Urząd Gminy Komorniki oraz Wielkopolski Park Narodowy nie są instytucjami kompetentnymi w sprawie prac na terenach leśnych należących do Nadleśnictwa.
2017-06-09 09:32:13
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 14:06:20, przez Marcin Burzyński
Panie Wójcie,
w odpowiedzi na pytanie z dnia 2015-09-25 dotyczącego możliwości budowy placu zabaw w okolicy ulicy Truskawkowej odpowiedział Pan: ˝Gmina w chwili obecnej jest w trakcie rozmów w sprawie pozyskania gruntu pod tereny rekreacyjne w rejonie ul. Sadowej. Przystąpienie do projektowania placu zabaw w tym rejonie będzie możliwe, jeżeli uda się pozyskać teren.˝

Chciałbym się dowiedzieć czy teren ten udało się pozyskać i czy jeżeli tak, to czy jest to teren na którym obecnie mają swoją zajezdnie autobusy (jak się nie mylę jest to dz. 1057/60 i/lub dz. 1057/61).

Z poważaniem,
Marcin Burzyński
 
Szanowny Panie,
jesteśmy na etapie finalizacji pozyskiwania terenu (działka 1057/60).
2017-06-09 12:51:14
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-17 13:38:41, przez Marcin Burzyński
Witam,
Panie Wójcie, w kwietniu dwukrotnie pracownicy firmy odbierającej odpady zielone nie pozostawili na ulicy Truskawkowej właściwej ilości worków na odpady zielone (raz było ich o połowę za mało, raz nie pozostawili ich w ogóle). Czy możemy liczyć na interwencje u osoby odpowiedzialnej za nadzór nad osobami odbierającymi odpady?

Z poważaniem,
Marcin Burzyński
 
Szanowny Panie,
zgłoszenie zostało przekazane do firmy Selekt.
2017-06-05 12:48:00
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-16 22:08:11, przez Agnieszka Grześkowiak
Szanowny Panie Wójcie
Jakie prace prowadzone są obecnie na terenie kopalni Kruszgeo przy ul. Żwirowej w Komornikach? Jakie są plany zagospodarowania tego miejsca?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
Szanowna Pani,
Urząd Gminy nie jest właścicielem wskazanego terenu, w związku z tym nie nadzoruje prac, które są na nim prowadzone. W powyższej sprawie należy zwrócić się do firmy Kruszgeo SA (kontakt znajduje się na www.kruszgeo.com.pl).
Odpowiadając na drugą część pytania uprzejmie informuję, że planuje się przeznaczenie przedmiotowego terenu pod turystykę i rekreację (dokładniejszymi danymi dysponuje Wydział Planowania UG Komorniki).
2017-05-18 15:04:17
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-16 12:41:16, przez Dorota Przybylska
Szanowny Panie Wójcie,

Co się dzieje w naszym lesie w Komornikach? W niedzielę (14.05.2017r.) byłam w nim na spacerze i z trudem się szło, nie wspomnę o przejechaniu wózkiem dziecięcym po ścieżkach. Las od strony ul. Stawnej wygląda jak wielkie pobojowisko i im dalej się idzie, tym jest gorzej. Drzewa i ścieżki są poniszczone przez wielkie maszyny.

Piszę, ponieważ zastanawiam się czy są to działania ze strony gminy i czy Wójt zdaje sobie sprawę jak to wszystko wygląda... Żałuję, że nie mogę tu dodać zdjęć.

Z poważaniem,
Dorota Przybylska.
 
Szanowna Pani,
odpowiadając na pytanie w sprawie wycinki drzew na terenie lasu w Komornikach informujemy, że prace te prowadzone są pod nadzorem Nadleśnictwa Konstantynowo (Leśnictwo Więckowice). Jest to planowana trzebież, zgodna z ustawą o lasach (nie należy mylić z ustawą o ochronie przyrody). Szczegółowe informacje na temat prac i ich zasadności można uzyskać w  Nadleśnictwie Konstantynowo.
Jednocześnie informujemy, że Urząd Gminy Komorniki oraz Wielkopolski Park Narodowy nie są instytucjami kompetentnymi w sprawie prac na terenach leśnych należących do Nadleśnictwa.
2017-06-09 09:23:37
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-11 22:25:47, przez Tomasz Drozda
Dzień dobry. Jakiś czas temu zadałem pytanie odnośnie dodatkowego przejścia dla pieszych w Plewiskach na ul. Fabianowskiej pomiędzy ul. Skryta a Czarną Drogą. Jak wygląda sprawa, gdyż tydzień temu malowane były znaki poziome a dodatkowego przejścia nie ma. CZY komisja nie widzi problemu? Ulica Fabianowska jest od roku wykorzystywana jako objazd, natężenie ruchu jest dużo dużo większe, i ciężko przejść przez jezdnię omijając pasy.
 
Szanowny Panie,
opisana sprawa znajdzie się w programie najbliższego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.
2017-05-18 14:58:37
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-06 15:32:50, przez Paweł Szwec
Szanowny Panie Wójcie,

Jestem mieszkańcem ulicy Ognikowej, która stanowi obecnie jedyną drogę do kościoła parafii Jana XXIII.

Zwracam uwagę na dwa problemy:

1. Parkowanie pojazdów w sposób uniemożliwiający dostęp do posesji zlokalizowanych w okolicach kościoła.
2. Prędkość pojazdów zmierzających na niedzielne msze i inne uroczystości.

Z uwagi na powyższe (pkt. 2) proszę o montaż kolejnego progu zwalniającego na wysokości ulicy Ognikowej 51 - próg zamontowany na wysokości ul. Ognikowej 47 w mojej opinii stanowi obecnie ˝wyzwanie˝ dla pojazdów, których kierowcy nie szanują mieszkańców osiedla. Zwracam jednocześnie uwagę, że niedzielne popołudnie jest czasem, gdzie na ulicach sąsiadujących z kościołem przebywa bardzo dużo dzieci.

Paweł Szwec
 
Szanowny Panie,
opisane problemy rozważane są przy udziale Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, która musi wyrazić opinię. W związku z tym, w najbliższym czasie sprawa zostanie przekazana pod obrady Komisji.
2017-05-12 13:06:55
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-06 11:05:16, przez Bogdan Kazimiercak
Czy w związku ze znacznym zwiększeniem ruchu o ok. 1000 samochodów na ulicy Żabikowskiej w Komornikach po nowej inwestycji drogowej z ulicy Młyńskiej przewidziane są zatoczki na przystankach autobusowych? Ich brak sparaliżuje ruch nie wspomnę o kłopotach z wyjazdem z dróg podporządkowanych na ulicę Żabikowską.
 
Szanowny Panie,
niestety, ze względu na zbyt wąski pas drogowy, nie ma możliwości budowy zatok autobusowych na ulicy Żabikowskiej.
2017-05-12 09:37:59
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-04 19:07:35, przez Andrzej Wąsicki
Witam.
Dziękuję za odpowiedź na zadanie pytania, lecz są pewne nieścisłości.
1. Zgłoszenie o zapadniętych studzienkach poprzez ˝zapytaj wójta˝ było w dniu 2016-11-15 18:27:16 (odp. 2016-11-21 14:44:31) minęło już prawie pół roku a z nimi nadal nic się nie dzieje.
2. W dniu 2016-11-21 14:44:31 otrzymałem odpowiedź ˝Nowe lampy na ulicy kolejowej zostaną zamontowane podczas prac związanych z budową kolejnego odcinka drogi w kierunku ulicy Fabianowskiej w Komornikach, na którym obecnie nie ma żadnego oświetlenia ulicznego. Z kolei dołożenie dodatkowych opraw oświetleniowych na ulicy Kolejowej jest planowane, będzie to jednak możliwe w przypadku dysponowania odpowiednimi środkami finansowymi.˝ a w dniu 2017-04-28 11:41:12 ˝Drugi etap nie przewiduje wymiany lamp oświetleniowych na wskazanym odcinku ulicy Kolejowej. Na istniejącej sieci oświetlenia ulicznego na terenie gminy, wymieniane są jedynie uszkodzone lampy.˝ Proszę o wyjaśnienie, która odpowiedź jest właściwa, ponieważ pierwotnie projekt przewidywał wymianę i domontowanie lamp, lecz z konieczności budowy SP nr2 w Plewiskach zostały przeniesione środki z remontu drogi.
3. W budżecie na rok 2017r Gminy Komorniki zostały zabezpieczone pieniądze na realizację modernizacji ul. Szkolnej, co ciekawe zostały one zabezpieczone bez wcześniejszego podpisania porozumienia z powiatem, więc może się okazać, że powiat aktualnie nie posiada środków ani chęci przebudowy tego odcinka w tym roku i zarezerwowane pieniądze przeleżą w budżecie gminy cały rok.
4.Gdyby pierwotnie zaplanowano dodatkowy pas zostałby on zbudowany, lecz po postawieniu stacji Orlen obszar do jego utworzenia bardzo się pomniejszył. Aktualnie jest to wykonalne tylko już nieopłacalne.
Pozdrawiam.
 
Szanowny Panie,
zgłoszenie zostało przekazane wykonawcy, jednak proszę wziąć pod uwagę fakt, że prace tego typu, tzn. związane z odtworzeniem nawierzchni, nie są wykonywane w okresie zimowym i wiosennym, ze względu na możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Odpowiadając na kolejne pytanie informuje, że projekt przebudowy pierwszego (zrealizowanego) odcinka ulicy Kolejowej nie obejmował budowy nowego oświetlenia ulicznego. Drugi etap przewiduje budowę oświetlenia na odcinku, na którym realizowane będą prace tj. od ulicy Porannej w Plewiskach do ulicy Fabianowskiej w Komornikach, na którym obecnie brak jakiegokolwiek oświetlenia.
Z kolei, umieszczone w budżecie na 2017 rok zadanie związane z rozbudową drogi powiatowej nr 2387P, w skład której wchodzą ulice Grunwaldzka i Szkolna w Plewiskach, dotyczy rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej, na co zostały zabezpieczone środki finansowe. Dalsze decyzje dotyczące ewentualnej przebudowy ulicy Szkolnej będą podejmowane przez Starostwo i Urząd Gminy w drugiej połowie bieżącego roku (w przypadku dysponowania wolnymi środkami).
Dodatkowo informuję, że projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej realizowany był na zlecenie zarządcy tej drogi, którym jest ZDP w Poznaniu. Z informacji uzyskanych od zarządcy wynika, że dokumentacja nie przewidywała poszerzenia pasa drogowego, który umożliwiałby lokalizację dodatkowych pasów jezdni, ze względu na zwartą zabudowę i wysokie koszty wykupu gruntów.

2017-05-12 14:41:55
 
Pytanie zadane dnia 2017-04-24 09:32:49, przez Alina Marcinkowska
Dzień dobry,
Czy możliwe jest zamontowanie progów zwalniających na ulicy Strażewicza w Plewiskach? obecnie samochody jeżdżą bardzo szybko co naraża mieszkańców i dzieci dochodzące do szkoły na ryzyko wypadku.
Z poważaniem
 
Szanowna Pani,
do końca miesiąca maja zostanie zamontowany próg zwalniający na ulicy Strażewicza (zgodnie z opinią Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego).
2017-04-28 09:52:34
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 48 ] >> koniec
 
Certyfikaty
i nagrody:
Urząd Gminy Komorniki
ul. Stawna 1 62-052 Komorniki pow. poznański woj. wielkopolskie
tel.: 61 8 107 751 8 107 752 fax: 61 8 107 985 email: sekretariat@komorniki.pl http://www.komorniki.pl
projekt graficzny i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Poprawny HTML 4.01 Transitional     Poprawny arkusz CSS     Poprawne kodowanie UTF-8
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x